Fat Rat English
13 grudnia 2017
Dardanele Studio - tworzymy aplikacje
Zombie Farmer
1 sierpnia 2018

Programy edukacyjne

Dardanele Studio Animacji

Dardanele Studio Animacji

Gry edukacyjne dla „Nowej Ery”

Dla wydawnictwa „Nowa Era” zaprojektowaliśmy serię edukacyjnych gier komputerowych (na platformę Windows) do zajęć w szkole podstawowej.
Programy edukacyjne poświęcone są światu komputerów i internetu, uczą podstaw programowania oraz pracy z edytorem grafiki i edytorem tekstu.

W grze „Morskie Krainy” uczenie się zamienia w niezwykłą przygodę. Uczniowie odbędą rejs statkiem po pięciu wyspach: odwiedzą Krainę Komputerów, Krainę Malarzy i Krainę Pisarzy, Krainę Książek oraz Krainę Robotów. Na każdej wyspie czekają na nie ćwiczenia, dzięki którym dzieci sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas nauki.

Program nie przypomina nudnego albo stresującego sprawdzianu – wszystkie zadania są przedstawione w formie gry na kolorowych jaskrawych planszach. Po wykonaniu każdego zadania gracz dostaje informację zwrotną: nagrodą jest skarb – złota litera, która pojawia się na ekranie w formie animacji. Po uzbieraniu wszystkich liter gracz odkryje tajemnicze hasło.

Test wiedzy z informatyki również nie jest zwykłym testem, tylko lubianą przez dzieci platformówką – prosta grą zręcznościową, w której gracz porusza się po bajkowym lesie i zbiera koperty z pytaniami. Za każdą poprawną odpowiedź czeka na niego nagroda, a skończyć poziom można jedynie kiedy bohater (wiewiórka) uzbiera 12 orzechów, czyli kiedy gracz poprawnie odpowie na wszystkie pytania. Nie ma również żadnej „kary” za niepoprawną odpowiedź – pytanie pojawi się jeszcze raz, a program da możliwość poprawić wynik i utrwalić wiedzę.

Zakres prac:

projekt graficzny, przygotowanie ilustracji, animacja, programowanie, testowanie.